Ödül Alan Filmler

Öyle Bir Geçer Zamanki

Hikaye, 1967 yılında, İstanbul’un eski semtlerinden birinde başlayan ve günümüze kadar sürecek olan bir zamanı dilimini içerir.
Hikayenin odağında Akarsu ailesi vardır. Anılan zaman içinde bu ailenin dağılması, aile bireylerinin bu dağılmadan aldıkları etkiler ve her birinin bu etkiler altında şekillenen hayat hikayeleri sergilenir.
Denizci olan Ali Akarsu’nun, Hollandalı Carolin’le olan aşkı, karısı Cemile Akarsu tarafından öğrenilince, yaşanan büyük sıkıntılar ve bu durumun yarattığı olumsuz koşullar, Cemile, Ali ve çocukları üzerinde, hayatlarının geri kalanını şekillendirecek kalıcı etkiler bırakır. Hayatla ve birbirleriyle olan mücadeleleri, bir çok travmanın izlerini taşıyarak, sürer.
Ali ve Cemile’nin üniversiteye gitmekte olan büyük kızı Berrin, liseye gitmekte olan küçük kızı Aylin, Aylin’le aynı liseye gitmekte olan oğlu Mete, bu travmayı kendi hayatları içinde hissederler ve kendi hayat hikayeleri de bu etki altında gelişir.
Ailenin en küçük bireyi olan 6 yaşındaki Osman, bütün bu sürecin içinde olan, etkilenen, gözleyen bir kişi konumundadır. Küçük olduğu için, korunan kollanan, olayların dışında tutulmaya gayret edilen bir durumdadır. Ama bu sebeple, aslında, olayların bütününü görebilen, gözleyebilen ve diğer aile bireylerine oranla, yaşananlara en bütüncül yorumu yapabilecek verilere sahip olarak gelişen biridir. Bu özelliğiyle Osman, 1967’den günümüze uzanan hikayenin, odağında olan kişidir. Ve hikayenin bütünü, aslında Osman’ın hikayesidir. Osman’ın bu niteliği, hikayenin gelişimi içinde derinde olgunlaşacak ve ancak günümüz aşamasına gelindiğinde kendini net bir şekilde açığa vuracaktır.
Ali’nin annesi Hasefe Hanım, hikayedeki en yaşlı kişidir. Dobra, mert, görmüş geçirmiş bir kadındır. Oğlu’nun yanlış yaptığına inandığı için, gelini Cemile’nin tarafını tutacak kadar açık sözlü ve yüreklidir. Diğer oğlu Kemal ve gelini Neriman, çıkarcı, rüzgara göre davranan kişiler olarak, Hasefe Hanım’ın gözünde değer taşımazlar.
1967’den başlayarak, sürecin siyasal-toplumsal olayları, değişim ve dönüşümleri, hikayenin gelişimindeki toplumsal zemini oluşturacağı için, önemlidir. Yukarda kısaca değinilen kişiliklerin hayat hikayeleri, ilişkileri ve çatışmaları, bu toplumsal zemin üzerinde gelişecektir.
Böyle bir süreç, bu ilişkiler çerçevesinde ele alındığında, nostalji duygusu yaratacak ögelerin önem kazanması da kaçınılmaz olmakta. “Orhan Boran ve Yuki”, “Fenerbahçe gazozu”, dönemin şarkıları, reklamları, filmler, artistler… “Öyle Bir Geçer Zaman Ki…”, hikayesinde yer alan kişilikleri, olayları, bu nostalji duygusunun atmosferi içinde sergilemeyi ve en sonunda da, seyirciyi de bu atmosfere dahil edebilmeyi amaçlar

Kuzey Güney

kuzey güneyDizisi Konusu Hakkında Bilgiler Elimize Geçti Sizinle Paylaşmak istedik…

Kuzey (Kivanç Tatlıtuğ): ilk öğretimden sonra okulu bırakmış mahalede biraz serseri olarak tanınan yani kavgacı çalışmayan pek işe yaramayan her zaman ağabeyi Güneyi kıskanmış bir kişiyi canlandıracak genelde Fanlar Tam tersi bir Karakterde Karşımıza Çıkacağını Düşünmüş Olabilir Kıvaç’ın…

Kuzey Güney Dizisinde Güney Karakteri ise:

Güney(Buğra Gülsoy): Ekonomi okuyor aynı zamanda cady olarak çalışıp master için para biriktiriyor Ayşe sevgilisi aynı zamanda sakin hedefleri olan bir karekter hırslı değil... Ayşe Karakteride Büyük ihtimal Öykü Karayel olacak…

Ayşe: Mahalle kuaförünün kızı bir cafede garsonluk yapıyor haytından memnun değil ama güneyi seviyor annesi onun oyuncu olması için elinden geleni yapıyor (annesi havalı ama basit bir kadın)

Ay Yapımın Projelerinde Zengin Hayatları olan Konular işleniyordu Genelde Bu sefer Tam tersi olacağa Benziyor Mahalle Hayatı ve Fakir Bir Aile ile Karşımıza Çıkacak… Kıvanç yine bambaşka bir rolle hikayeyle geliyor.

Bu Arada
Kıvanç Tatlıtug’un boksör olacağı aylar oncesinden belliydi, hatta Kivanc 2 aydır bir spor centerda boks dersleri aliyor…

Sihirli Annem

2003 yılında ilk bölümleri çekilmeye başlanan ve çocukların en sevdiği dizilerden biri olan Sihirli Annem dizisi yeni bölümleriyle çok yakında star tv ekranlarında karşımıza çıkacak.Sihirli Annem dizisinin yeni bölümlerinde bazı isimler bulunmayacak.Bunlardan biri Eda karakterini canlandıran Defne Joy Foster ve Suzan karakterini canlandıran Zuhal Topal.Defne Joy Foster ve Zuhal Topal’ın yerine yeni oyuncular eklenmemiş.Suzan karakterini canlandıran Zuhal Topal Avni ile dizi gereği Avni ile boşanmış ve dizinden ayrılmış gibi gözükmektedir.

Dizinin konusu biraz değişmiş gibi.Betüş ve Sadık’ın çocukları Cem,Ceren ve Çilek büyümüşlerdir.Cem’in sevgilisi olan Tuğçeden ayrılmıştır ve okuduğu tıp fakültesinden Ece adlı kızla çıkmaya başlamıştır.Cem’i hala seven Tuğçede Cemden ayrılmamak için tıp fakültesini kazanmıştır.Dizinin güldüren karakterlerinden Avni ise eşi Suzandan ayrılmış ve Betüş’ün kafesinde çalışmaya başlayan Zeyno’ya aşık olmaktadır.

Yönetmen:Kartal Çidamlı

Oyuncular:Gizem Güven, Nevra Serezli, Jess Molho, İnci Türkay, Zeynep Özkaya, Damla Ersubaşı, Jennifer Boyner, Selda özbek, Suat Sungur, Gül Onat, Ayşen İnci, Murat Serezli, Şahap Sayılgan, Süeda Çil, buğra özmüldür, Emine Ün, Jordan Deniz Boyner, Özden Özgürdal, Lale Oraloğlu
Senaryo:Gamze Özer
Yapımcı:Ali Gündoğdu, Star Tv

1 Erkek 1 Kadın

İlişkilerle ironik bir biçimde dalga geçen dizi, evde, otomobilde, alışverişte, tatilde, spor merkezinde ve akla gelebilecek her yerde geçiyor ve dünyadaki her çiftin yaşayabileceği komik durumları özgün ve çok cesur bir tarzla anlatıyor

Araf Zamanı

Görevi uğruna aşkından, hayatından, insanlığından vazgeçmiş bir polis…

Aşkı için savaşmaktan usanmayan, intikam duygusunun ele geçirdiği bir kadın…

Sakladığı sırrın ağırlığı ile ezilmiş bir anne…

Birbirine düşman bir baba oğul…

Araf Zamanı, bir şehit çocuğu olan polis Ali’nin yaşamını adadığı gizli görevi uğruna tüm sevdiklerini ve gerçek kimliğini yitirmesi ama bu acımasız yolculukta kendi geçmişinin sırlarına ulaşmasının hikayesidir.

Araf Zamanı, karanlık ile aydınlığın, iyilik ile kötülüğün, geçmişle geleceğin tam ortasına hapsolmuş insanları; Araf’ta kalmış yaşamları anlatır.

En yeni diziler

Alemin Kralı

Aslan Kıral, iptidai pet shop dükkanında solucan, sülük, tavşan ve benzeri şeyler satan, kendi halinde bir esnaftır. Bu yüzden, kibirli kaynanası Asalet’e senelerdir bir türlü yaranamamıştır. Bu yetmiyormuş gibi bir gün, kayınpederi Nejat son nefesinde, “Karım, kızlarım ve torunlarım sana emanet…” diyerek ölünce, Aslan, eşi ve 3 kızı ile beraber, insomniyak Asalet’in evine taşınmak zorunda kalır…

3 kız babası olmanın gerekleri ile bile zor baş eden Aslan, kendisini bir anda 6 kadının yaşadıkları bir evde iç güveysi olarak bulmuştur. Birçok sorumluluğu olmasının yanısıra, neredeyse hiç yetkisinin olmadığı bir evde, kayınpederine verdiği sözü tutmaya çalışmak hiç de kolay bir iş değildir. Bu durum, zaten köy kökenli ve muhafazakar birisi olan Aslan’ı iyice paranoyak ve kıskanç birisi haline getirmiştir. İşe her gittiğinde gözü arkada kalmakta, evde ne dolaplar döndüğünü öğrenmek için yanıp tutuşmaktadır…

Bir gün, kızkardeşinin eşi Spotçu Kubat’ın, eşinin kol saatine gizlice dinleme cihazı taktığını öğrenir. Bu dinleme işi Aslan’ın çok hoşuna gider. Hemen eve bir dinleme cihazı yerleştirir ve evde olup biteni gizlice dinlemeye başlar.

Başlangıçta işler yolunda gider; okuldan kaçma planları yapan kızları yakalar, eşi hakkında çok işine yarayacak bilgiler öğrenir. Fakat bu telekulak faaliyeti, bir süre sonra Aslan’ın başına umulmadık belalar açmaya başlayacaktır…

Reklam Kurumu TUI’yi Cezalandırdı

Dünyanın en büyük tur operatörü olarak bilinen TUI, İngiliz tüketicilerini broşürleriyle yanıltarak yanlış bilgi verdiği için Reklam Standartları Kurumu tarafından cezalandırıldı.

Reklam Kurumu TUI’nin broşürlerinde bulunan fiyat listelerinde çocuklara yönelik ücretsiz çocuk kontenjanları hakkında yanlış yönlendirme yaptığını tespit etti. Kurum yaptığı inceleme sonucu TUI’nin bu kontenjanları sınırlı tuttuğunu ve her tatil için devreye sokmadığını fark etti. İnceleme Eylül ve Haziran broşürlerindeki fiyat listeleri hakkında yapılan bir müşteri şikayeti üzerine başlatılmıştı.

TUI Travel’ın Thomson ve First Choice markalarına ait broşürlerinde önemli değişiklikler yapması yönünde karar aldı.

Daha fazlası için: Reklam Kurumu TUI’yi Cezalandırdı http://www.reklam.com.tr/reklam-haberleri/reklam-kurumu-tuiyi-cezalandirdi/1553#ixzz1k6G6WnaM

Kartepe’de Kent Estetiğini Bozan Tabelalar Kaldırılıyor

Kocaeli Kartepe mevkiinde reklam tabelaları trafiği tehlikeye soktuğu ve kent estetiğini bozduğu gerekçesiyle kaldırılıyor. Tabelaların, belirlenen standartlarda ve noktalarda kurulacağı belirtildi.

Kartepe ilçesinde D-100 Karayolu ve Sapanca Yolu üzerinde yola cepheli alanda bulunan reklam tabelaları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği’ne aykırı olduğu belirtilerek kaldırılma kararı alındı. Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Kent Estetiği Birimi ekipleri tarafından bölgede bulunan 165 reklam tabelası kaldırılıyor.
Kartepe Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte belirlenen nokta ve kavşaklarda çoklu tabela sistemini kullanacak. Ay sonuna kadar tüm tabelaları kaldırmayı planlayan Belediye kaldırma işine ilk olarak Maşukiye Alabalık Tesisleri girişinde başladı.

Daha fazlası için: Kartepe’de Kent Estetiğini Bozan Tabelalar Kaldırılıyor http://www.reklam.com.tr/reklam-haberleri/kartepede-kent-estetigini-bozan-tabelalar-kaldiriliyor/1554#ixzz1k6E9ygKX

Motorola’nın Apple Zaferi

Patent savaşları yaptığı ezeli rakibi Samsung ile davaları süren Apple, şimdi de Motorola’dan gelen darbeyle sarsıldı.

İphone ve İpad’i korumak için her şeyi yapan Apple, Motorola’nın 3 patentini kullandığını iddia ederek Motorola’ya dava açmıştı. Fakat BD Uluslarası Ticaret Komisyonu, İdare Hukuk Yargıçlarının yürüttüğü davada Motorola’nın Droid ailesinin Apple’ın bu üç patentini ihlal etmediği yönünde karara vardı.

Karardan sonra Motorola Yetkilileri tarafından yapılan açıklama şu şekildeydi: “Biz Motorola Mobility ailesi olarak verilen bu karadan çok memnunuz. Motorola Mobility yıllar boyunca yeni teknolojiler geliştirmek ve fikri mülkiyet portföyü oluşturmak için büyük çabalar sarf ettik. Kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkaran geliştericilerimizle gurur duyuyoruz.”
 

Daha fazlası için: Motorola’nın Apple Zaferi http://www.reklam.com.tr/reklam-haberleri/motorola’nin-apple-zaferi/1557#ixzz1k6DQeYDN