Archive for January 21, 2012

1 Erkek 1 Kadın

İlişkilerle ironik bir biçimde dalga geçen dizi, evde, otomobilde, alışverişte, tatilde, spor merkezinde ve akla gelebilecek her yerde geçiyor ve dünyadaki her çiftin yaşayabileceği komik durumları özgün ve çok cesur bir tarzla anlatıyor

Araf Zamanı

Görevi uğruna aşkından, hayatından, insanlığından vazgeçmiş bir polis…

Aşkı için savaşmaktan usanmayan, intikam duygusunun ele geçirdiği bir kadın…

Sakladığı sırrın ağırlığı ile ezilmiş bir anne…

Birbirine düşman bir baba oğul…

Araf Zamanı, bir şehit çocuğu olan polis Ali’nin yaşamını adadığı gizli görevi uğruna tüm sevdiklerini ve gerçek kimliğini yitirmesi ama bu acımasız yolculukta kendi geçmişinin sırlarına ulaşmasının hikayesidir.

Araf Zamanı, karanlık ile aydınlığın, iyilik ile kötülüğün, geçmişle geleceğin tam ortasına hapsolmuş insanları; Araf’ta kalmış yaşamları anlatır.

En yeni diziler

Alemin Kralı

Aslan Kıral, iptidai pet shop dükkanında solucan, sülük, tavşan ve benzeri şeyler satan, kendi halinde bir esnaftır. Bu yüzden, kibirli kaynanası Asalet’e senelerdir bir türlü yaranamamıştır. Bu yetmiyormuş gibi bir gün, kayınpederi Nejat son nefesinde, “Karım, kızlarım ve torunlarım sana emanet…” diyerek ölünce, Aslan, eşi ve 3 kızı ile beraber, insomniyak Asalet’in evine taşınmak zorunda kalır…

3 kız babası olmanın gerekleri ile bile zor baş eden Aslan, kendisini bir anda 6 kadının yaşadıkları bir evde iç güveysi olarak bulmuştur. Birçok sorumluluğu olmasının yanısıra, neredeyse hiç yetkisinin olmadığı bir evde, kayınpederine verdiği sözü tutmaya çalışmak hiç de kolay bir iş değildir. Bu durum, zaten köy kökenli ve muhafazakar birisi olan Aslan’ı iyice paranoyak ve kıskanç birisi haline getirmiştir. İşe her gittiğinde gözü arkada kalmakta, evde ne dolaplar döndüğünü öğrenmek için yanıp tutuşmaktadır…

Bir gün, kızkardeşinin eşi Spotçu Kubat’ın, eşinin kol saatine gizlice dinleme cihazı taktığını öğrenir. Bu dinleme işi Aslan’ın çok hoşuna gider. Hemen eve bir dinleme cihazı yerleştirir ve evde olup biteni gizlice dinlemeye başlar.

Başlangıçta işler yolunda gider; okuldan kaçma planları yapan kızları yakalar, eşi hakkında çok işine yarayacak bilgiler öğrenir. Fakat bu telekulak faaliyeti, bir süre sonra Aslan’ın başına umulmadık belalar açmaya başlayacaktır…

Reklam Kurumu TUI’yi Cezalandırdı

Dünyanın en büyük tur operatörü olarak bilinen TUI, İngiliz tüketicilerini broşürleriyle yanıltarak yanlış bilgi verdiği için Reklam Standartları Kurumu tarafından cezalandırıldı.

Reklam Kurumu TUI’nin broşürlerinde bulunan fiyat listelerinde çocuklara yönelik ücretsiz çocuk kontenjanları hakkında yanlış yönlendirme yaptığını tespit etti. Kurum yaptığı inceleme sonucu TUI’nin bu kontenjanları sınırlı tuttuğunu ve her tatil için devreye sokmadığını fark etti. İnceleme Eylül ve Haziran broşürlerindeki fiyat listeleri hakkında yapılan bir müşteri şikayeti üzerine başlatılmıştı.

TUI Travel’ın Thomson ve First Choice markalarına ait broşürlerinde önemli değişiklikler yapması yönünde karar aldı.

Daha fazlası için: Reklam Kurumu TUI’yi Cezalandırdı http://www.reklam.com.tr/reklam-haberleri/reklam-kurumu-tuiyi-cezalandirdi/1553#ixzz1k6G6WnaM

Kartepe’de Kent Estetiğini Bozan Tabelalar Kaldırılıyor

Kocaeli Kartepe mevkiinde reklam tabelaları trafiği tehlikeye soktuğu ve kent estetiğini bozduğu gerekçesiyle kaldırılıyor. Tabelaların, belirlenen standartlarda ve noktalarda kurulacağı belirtildi.

Kartepe ilçesinde D-100 Karayolu ve Sapanca Yolu üzerinde yola cepheli alanda bulunan reklam tabelaları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği’ne aykırı olduğu belirtilerek kaldırılma kararı alındı. Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Kent Estetiği Birimi ekipleri tarafından bölgede bulunan 165 reklam tabelası kaldırılıyor.
Kartepe Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte belirlenen nokta ve kavşaklarda çoklu tabela sistemini kullanacak. Ay sonuna kadar tüm tabelaları kaldırmayı planlayan Belediye kaldırma işine ilk olarak Maşukiye Alabalık Tesisleri girişinde başladı.

Daha fazlası için: Kartepe’de Kent Estetiğini Bozan Tabelalar Kaldırılıyor http://www.reklam.com.tr/reklam-haberleri/kartepede-kent-estetigini-bozan-tabelalar-kaldiriliyor/1554#ixzz1k6E9ygKX

Motorola’nın Apple Zaferi

Patent savaşları yaptığı ezeli rakibi Samsung ile davaları süren Apple, şimdi de Motorola’dan gelen darbeyle sarsıldı.

İphone ve İpad’i korumak için her şeyi yapan Apple, Motorola’nın 3 patentini kullandığını iddia ederek Motorola’ya dava açmıştı. Fakat BD Uluslarası Ticaret Komisyonu, İdare Hukuk Yargıçlarının yürüttüğü davada Motorola’nın Droid ailesinin Apple’ın bu üç patentini ihlal etmediği yönünde karara vardı.

Karardan sonra Motorola Yetkilileri tarafından yapılan açıklama şu şekildeydi: “Biz Motorola Mobility ailesi olarak verilen bu karadan çok memnunuz. Motorola Mobility yıllar boyunca yeni teknolojiler geliştirmek ve fikri mülkiyet portföyü oluşturmak için büyük çabalar sarf ettik. Kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkaran geliştericilerimizle gurur duyuyoruz.”
 

Daha fazlası için: Motorola’nın Apple Zaferi http://www.reklam.com.tr/reklam-haberleri/motorola’nin-apple-zaferi/1557#ixzz1k6DQeYDN

Dizi Tanıtma Reklam Arasında

Televizyon kanalları arasında şu sıralar dizi reklam yarışları yaşanıyor. Yeni yıl’ın gelmesiyle yayına girecek olan yeni diziler ve yayına devam eden dizilerin reklam furyası öyle bir hal aldı ki, artık reklam aralarında bile karşımıza çıkar oldu. Artık reklamların içinde, kanal dizilerinin tanıtımları yer alıyor.Cnbc-e’in öncülük yaptığı bu sistemi şu an kanal D, Star TV, NTV ve CNN Türk takip ediyor.

Daha fazlası için: Dizi Tanıtma Reklam Arasında http://www.reklam.com.tr/reklam-haberleri/dizi-tanitma-reklam-arasinda/1499#ixzz1jc4vKEzE

Türkiye’nin Aşkla Bağlı Olduğu Marka

Ipsos KMG şirketinin yaptığı araştırmaya göre; Türkiye’de hazır giyim sektörünün öncüsü olan LCW, tüketicinin aşkla bağlı olduğu marka seçildi.

22 Ağustos – 23 Eylül 2011 tarihleri arasında yapılan 6 aylık araştırmaya göre, %18′lik payı ile LCW en samimi marka olurken, ‘Lovemark’ unvanının da sahibi oldu.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen yarışmada, 2009 ve 2010 yıllarında da LCW markası birinciliği kimseye kaptırmamıştı

Daha fazlası için: Türkiye’nin Aşkla Bağlı Olduğu Marka http://www.reklam.com.tr/reklam-haberleri/turkiye’nin-askla-bagli-oldugu-marka/1510#ixzz1jc3nBgRv

Gereksiz İlaca Ceza Geliyor

SGK, gereksiz ilaç kullanımını engellemek için; doktor, eczane ve hastaneleri denetleyerek, gereksiz yazılan ilaçları tespit edecek.

Vatandaşların ilaç kullanımı konusunda bilinçlenmesi gerektiğini vurgulayan, Genel Sağlık Sigortası Genel Müdür Prof Dr. Murat Karaşen: ”Vatandaş yola çıkıyor, bir ağrı kesici alıyor yanına. Sonra ihtiyacı olmuyor, onu koyuyor kenara, tarihi geçince de çöpe atıyor. Biz buna ham madde, üretim, eczacı karı, firma karı, şişe parası, ambalaj parası ödüyoruz, sonra da hiç kullanmadan çöpe atıyoruz.

Bu hepimizin ortak kaynağından, milli servetten çöpe gidiyor. Üstelik bu öyle ucuza mal olmuyor, bir ar-ge bedeli, ham madde bedeli var. Bunu döviz olarak yurt dışına ödüyoruz.” dedi.

Daha fazlası için: Gereksiz İlaca Ceza Geliyor http://www.reklam.com.tr/reklam-haberleri/gereksiz-ilaca-ceza-geliyor/1512#ixzz1jc1gkm83

Türkiye’nin En İyi Medya Takip Ajansı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen, Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği’nin organize ettiği törende; yılın ‘en’leri belirlendi. Rixos Otel’de yapılan törende, ‘Yılın Medya Takip Ajansı’ kategorisinde, Interpress ödüle layık görüldü.
Interpress Genel Müdürü Ömer Özkan, aldıkları ödülden ne kadar memnun olduklarını yazılı olarak dile getirdi. Eğitime destek veren birçok firmaya hizmet verdiklerini söyleyen Özkan, bu hizmetlerine daha da devam edeceklerini söyledi.

Daha fazlası için: Türkiye’nin En İyi Medya Takip Ajansı http://www.reklam.com.tr/reklam-haberleri/turkiye’nin-en-iyi-medya-takip-ajansi/1513#ixzz1jbaWsK42